Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

'Alan Savunması' yapan hiçbir güç (üstelik 'Musul' bir Şehir! ve dört bir yandan abluka içinde), düzenli ordular karşılaşmasında bir Haftadan fazla dayanamaz...
Unutmayınız, Saddam rejimini 19 günde devirmişti ABD faşistleri. -d.d.com-
 
(şunu da eklemiş olalım; bir haftalık 'ekonomik abluka bile 'Musul'u teslim alır, ama ABD faşistleri başka hesaplar peşinde, Bölgeye ve Musul'a EL KOYMAK bunlardan sadece biri. d.d.com)
 
ABD Ordusu, Musul'da en az 200 sivilin hayatını kaybettiği bombardımanı koalisyon güçlerinin düzenlediğini doğrulayarak, soruşturma başlatıldığını açıkladı.
 
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), 17 Mart'ta Musul'un batısında devam eden operasyonlarda sivillerin ölümüne yol açan hava saldırısının Irak güvenlik güçlerinin talebi üzerine gerçekleştirildiğini duyurmuştu.
 
CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denilmişti: 
 
"16-23 Mart tarihleri arasında yapılan saldırı bilgilerine ilişkin yapılan ilk araştırmaya göre, Irak güvenlik güçlerinin talebi doğrultusunda Mart 17'de Musul'un batı tarafında IŞİD savaşçılarına ve malzemelerine saldırılmıştır ve bu saldırı sonucunda sivillerin öldüğü yönünde iddialar ortaya çıkmıştır."
 
Açıklamada CENTCOM'un sivil ölümlerine ilişkin iddiaları ciddiyetle yakından takip ettiği vurgusu yapılarak, "Bizim hedefimiz her zaman 'sıfır sivil ölümü' olmuştur" denildi. (Milyonlarca insanı, vede On binlerce çocuğa tEcavüz edip katleden bu işgalci faşistler şimdi 'sivil ölümleri' bahanesine sarılıyor. d.d.com)
 
 Bölgedeki sivillerin “canlı kalkan” olarak kullanılmak üzere IŞİD tarafından yerleştirilmiş olabileceği olasılığının da göz önünde bulundurulduğu açıklamada, bombardımanla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.
 
 İlk kez Rûdaw duyurducool
 
Koalisyon güçlerinin 17-23 Mart tarihlerinde Musul'un Cedide bölgesinde operasyonlar sırasında düzenlenen hava saldırıları sonucu 200'den fazla sivilin enkaz altında kalarak öldüğü belirtilmişti.
 
 Musul'un batısında hava operasyonlarının ardından hayatını kaybedenlerin görüntülerini ilk olarak Rûdaw TV dünyaya duyurmuştu.
 
Ancak saldırıya uğramış evlerden çıkarılan ve içeride bulunan cesetlerin görüntüleri, daha sonra Iraklı güçler tarafından silinmişti.
 
 Irak Parlamento Başkanı Selim Cuburi, parlamenterleri konuyu ele almak üzere acil toplantıya çağırmıştı.
 
26 Mart 017- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.