Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

KDP Sekreteri, Fazıl Mirani: "Kerkük, Irak ile aramızda ihtilaf sebebiydi. İngiltere, ABD'nin, Irak'da eli vardı... ABD, Irak'ta bulunduğu Dönemde ve Çıktıktan sonra Bu İhtilafların Sorumlusu Oldu, Irak değil.
Çünkü o zaman da şimdi de, ne Irak, ne iktidar, özgürce karar verme yetkisine sahip olamamıştır."

 

KDP'li Mirani'den Kerkük'te Kürdistan Bayrağı Açıklaması: Sorumlusu ABD!

 
"Bana göre 'Halkımızın çıkarı partimizin çıkarıdır' düşüncesine sahipsek aşamayacağımız hiç bir engel yoktur. Ancak 'partimizin çıkarı halkımızın çıkarıdır' düşüncesine sahipsek bu engelleri aşamayız." Fazıl Mirani-KDP PM Sekreteri-

 
Kerkük Valisi Necmeddin Kerim'in resmi kurumlarda Kürdistan Bayrağı'nın dalgalandırılması önerisi Kerkük Vilayet Meclisi'nde kabul edildi. Söz konusu kararı Kürtler'in yanı sıra Arap ve Türkmenlerin çoğunluğu destek verdi; Küçük iki grup ise boykot etti.
 
Konuya ilişkin açıklama yapan Fazıl Mirani şöyle dedi:
 
"Vali Necmeddin Kerim'in eline sağlık, çok teşekkür ediyoruz. Kerkük'teki tüm halklara, bileşenlere saygımız var; Kürt, Türkmen, Aşuri, Keldani, Ermeni ve diğerleri. Bu gelişme anayasaya aykırı değildirdir, daha önce bu adımın atılması lazımdı.
Irak bayrağının Kürdistan'daki varlığı federalizmin göstergesidir. Kerkük'te Kürdistan bayrağının bulunması da Kerkük'ün Kürdistan'ın bir parçası olduğunu gösterir, çoğunluğu Kürdtür. -Ülkede- Bazı yerleri Irak yönetirken, bazı yerleri de Kürdistan Bölgesi yönetiyor, bu sorun teşkil etmez."
 
Kerkük'ün Kürdistan'a daha önce bağlanmama sebebine değinden Fazıl Mirani şu ifadeyi kullandı:
 
"Kerkük Irak ile armızda ihtilaf sebebiydi. İngiltere, ABD'denin, Irak'ın eli vardı...
 
ABD Irak'ta bulunduğu dönemde ve çıktıktan sonra bu ihtilafların sorumlusu oldu, Irak değil.
 
Çünkü o zaman da şimdi de Irak ne iktidar, ne de özgürce karar verme yetkisine sahip olamamıştır."
 
30 Mart 017- ZerNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.