Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

PYD liderlerinden Aldar Halil, Suriye’de, Irak'taki Kürdistan Bölgesi gibi bir yapı istemediklerini açıkladı.
 
('ABD' bunların önüne hangi programı koyarsa; O'na göre hareket etmeye mecburlar. d.d.com)
 
Kurdpress haber ajansının Ara News’ten naklen bildirdiğine göre Demokratik Toplum Hareketi  (PKK/PYD) liderlerinden Aldar Halil, Suriyeli Kürtlerin Irak Kürdistan Bölgesi gibi bir siyasi yapı istemediğini öne sürdü. 
 
Rumeylan kentinde düzenlenen federalizm konferansını düzenleyenler arasında bulunan Aldar Halil;
 “Biz, Irak’taki federal sistem modeline sahip olmak istemiyoruz. Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurmak da istemiyoruz. Ama Suriye Kürt Ulusal Konseyi, (ENKS) bu siyasi yapı modelinin uygulanmasını istiyor” dedi.
 
Aldar Halil, Suriye Kürt Ulusal Konseyi’nin Irak’ta Kürtler, Sünniler ve Şiiler için bölgeler oluşturulmasını öngören federal sistemin Suriye’de de uygulanmasını istediğini belirterek “Ancak biz bunları istemiyoruz. Biz tüm toplumsal kesimlerin bir arada yaşayabileceği demokratik bir toplum kurulmasını istiyoruz” dedi.
 
30 Mart 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.