Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Demokrat Parti (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) arasında bugün gerçekleşen toplantıda
Kürdistan parlamentosunun aktifleştirilmesi kararının alındığı bildirildi.
 
KDP ile YNK arasında bugün yapılan toplantıda Kürdistan Parlamentosu’nun yeniden aktif hale gelmesi ve Parlamento Başkanı Dr. Yusuf Muhammed’in görevine dönmesine karar verildi.
 
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) politbüroları bugün Güney Kürdistan’daki mevcut sorunları görüşmek üzere biraraya geldi.
 
Kürdistan Parlamentosu’nun yeniden aktif hale gelmesi masaya yatırıldı.
 
Rûdaw'da yer alan haber'de; ismini açıklanmasını istemeyen bir kaynak, “Toplantıda KDP, YNK heyetine, ‘Biz Kürdistan Parlamentosu’nun aktifleşmesine karşı değiliz’ dedi. KDP parlamentonun aktifleşmesine dair şart koştu” dedi.
 
KDP, ilk oturumda Yusuf Muhammed’in hazır bulunacağını ancak parlamentonun ikinci oturumunda Goran’ın başka bir üyesini Yusuf Muhammed’in yerine seçmesini şart koştuğu belirtildi.
 
Kürdistan İslami Birlik (Yekgırtu) Genel Sekreteri Selahaddin Bahaddin, Kürdistan Parlamentosu’nun yakın zamanda aktif olacağını söyledi.
 
Selahaddin Bahaddin, Goran üyelerinin de yeniden kabinede yer alacağını belirtti.
 
13 Haziran 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.