Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Erbil- Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar, “Goran ve Komel de Bağımsızlık Referandumundan yana” dedi.

 

 

Asharq Al-Awsat’a konuşan Mele Bahtiyar, “Geçtiğimiz günlerde Tahran’a yaptımız ziyarette, İranlı yetkililere açık bir şekilde referandum kararının tüm siyasi partilerin kararı olduğunu söyledik. Ayrıca tüm siyasi taraflara, referandum sonucunun bağımsızlık ilanına yol açacağını da ifade ettik” diye konuştu.
 
Tahran’ın referandum kararına ilişkin ise Mele Bahtiyar, “İran, görüşlerini belirtmeden önce Kürtlerin düşüncesini dinlemeli. Bu konuda erken tavır takınmamalılar” ifadelerini kullandı.
 
KYB’li Mele Bahtiyar, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Kürt halkı, demokratik ve meşru yollarla haklarını elde etmeye çalışıyor. Kürdistan’daki tüm siyasi partilerin referandum sürecine ilişkin bazı notları olsa da çoğunluğu referandumdan yana.”
 
02 Ağustos 017-Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.