Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Washington’ın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) 25 Eylül’de düzenlenmesi planlanan Bağımsızlık Referandumuna ‘Kesinlikle Karşı Olduğunu' söyledi...

 

McGurk, Bu, ABD hükümetinin kati bir biçimde karşı çıktığı bir durum” dedi.

Washington’da özel bir brifingde konuşan McGurk, “Biz bu referandumun iyi bir fikir olduğunu düşünmüyoruz. Zamanlaması yanlış. İyi hazırlanılmamış. Sadece, Peşmerge ve Irak güvenlik güçlerinin tam işbirliğiyle IŞİD’e karşı kritik adımların atılması hâlâ atılması gereken Havice’den bahsetmek bile yeterli. Referandumun burada potansiyel olarak felaket sonuçları olabilir” dedi.

Iraklı liderlerle konuyu ayrıntılı biçimde görüştüklerini ve ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un da son günlerde bu konuda bir dizi önemli telefon görüşmesi yaptığını belirten McGurk;

Bakın, şu anda Kürt yetkililerin 25 Eylül’de düzenlemek istediklerini söylediği bu referanduma odaklandık. Bu ABD hükümetinin kesinlikle karşı çıktığı bir şey” diye konuştu.

McGurk, ABD’nin resmi politikasınınbirleşik, federal bir Irak’ı desteklemek’ yönünde olduğunu yineleyerek, “Irak hükümetini destekliyoruz. Güçlü, refah içinde, kendisiyle ve komşularıyla barışık bir birleşik federal Irak’ı destekliyoruz” dedi.

ABD'li yetkili sözlerine şöyle son verdi: 

Kürdistan Bölgesi’yle derin ilişkilerimiz var – Erbil’de, Süleymaniye’de, tüm Kürt partileriyle… Ve ben bunun onyıllardır süren ve bundan sonra da devam edecek bir şey olduğunu düşünüyorum. Fakat aynı zamanda biz, tabii ki, Irak hükümetiyle, Irak’ın anayasal sistemi dahilinde birleşik ve federal Irak’ı desteklemek amacıyla çalışmayı sürdüreceğiz.”

07 Agust 017-(Dış Haberler)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.