Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak ordusunda Ağır Askeri Teçhizat Sorumlusu Yarbay Mehdi Hefaci yaptığı açıklamada, ABD'nin Telafer yakınlarındaki Zumar bölgesinde Askeri bir Üs Kurduğunu söyledi...
 
 
ABD ordusunun, Musul'un batısındaki Telafer ilçesi yakınlarında askeri üs kurduğu öne sürüldü.
 
Irak ordusunda Ağır Askeri Teçhizat Sorumlusu Yarbay Mehdi Hefaci yaptığı açıklamada, ABD'nin Telafer yakınlarındaki Zumar bölgesinde askeri bir üs kurduğunu söyledi.
 
Üsteki çalışmaların yüzde 50'sinin tamamlandığını belirten Yarbay Hefaci, ABD'li ve Iraklı güçlerin aldığı ortak kararla söz konusu üssün kurulduğunu ifade etti.
 
ABD'li özel bir güç ve danışmanların yerleştiği belirtilen söz konusu üssün, Telafer'i kurtarma operasyonunun yönetilmesi amacıyla kurulduğu düşünülüyor.
 
(Rudaw'ın burnunun dibinde cereyan eden bu olayı, Rudaw, şimdi bir başkasına 'yalanlatıyor' ABD kızmasın, diye. İyi de, madem 'yalan', Neden 'Haber' diye sundun millete? d.d.com)
 
Rûdaw'a konuşan Irak Ortak Operasyonlar Komutanı Tuğgeneral Yahya Resul ise haberi doğrulamadan, şunları söyledi:
 
“Adı geçen askeri yetkilinin açıklaması esas değil, onun böyle bir açıklama yapma yetkisi yok. Konuyla ilgili açıklamayı yetkisi sadece Irak Savunma Bakanlığı ve Ortak Operasyonlar Komutanlığındadır.”
 Tuğgeneral Yahya Resul, sözlerine şunları ekledi:cool
 
“Uluslararası koalisyonun görevi, danışmanlık ve eğitimin yanı sıra hava saldırısı düzenlemektir. Operasyonları yönetmek onların görevi değil. Operasyonları sahada bulunan ordu birlikleri, polis, anti - terör, peşmerge ve Heşdi Şabi'den oluşan Iraklı güçler planlayıp uygular. “
 
Bir Rudaw haberi okumuş oldunuz böylelikle. 'Adam olacak çocuk, Rudaw okuyuşundan bellidir' diye, boşuna dememişler Kürdlere -d.d.comdevil
 
Erbil (Rûdaw) –  10 Agust 017

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.