Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nden 25 Eylül tarihinde yapılması planlanan Bağımsızlık Referandumunu ertelemesini istedi...
Hoşyar Zebari tarihin değişmeyeceğini açıkladı.

 

 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Cuma günü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'yi telefonla arayarak 25 Eylül tarihinde planlanan bağımsızlık referandumunun ertelenmesini istedi.
 
Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanlığı'nın internet sayfasında telefon görüşmesiyle ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamaya göre Tillerson, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini ve Kürt yönetiminin Bağdat'a bir heyet göndermesini takdirle karşıladığını söyledi.
 
Tillerson ile Barzani arasındaki görüşmeye ilişkin ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Referandumun ertelenmesi konusunda Başkan (Barzani) Kürdistan bölgesi halkının gelecekleri için güvenceler ve alternatifler beklediğini ifade etti” denildi.
 
ABD Dışişleri haziran ayında yaptığı bir açıklamada referandumun dikkati IŞİD'in yenilmesi gibi "daha acil önceliklerden” uzaklaştırmasından endişe ettiklerini duyurmuştu.
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin danışmanlarından Hoşyar Zebari'den Tillerson'ın talebine yanıt geldi. Reuters haber ajansına konuşan Zebari "Tarih kalıyor, 25 Eylül, değişiklik olmayacak" dedi.
 
©12 Agust 017-Deutsche Welle Türkçe
 
DW, Reuters/EC/BS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.