Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Cafer Şeyh Mustafa, Havice operasyonundan önce Peşmerge Bakanlığı ile bir anlaşma sağlanmaması durumunda,
hiçbir güce peşmerge mevzilerinden geçiş izni vermeyeceklerini söyledi.
 
Telafer'den sonra yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen Havice operasyonuna Peşmergenin katılıp katılmayacağı hala netlik kazanmadı. 
 
Peşmerge Güçleri 70'inci Birlikler Komutanı Cafer Şeyh Mustafa, Havice operasyonundan önce Peşmerge Bakanlığı ile bir anlaşma sağlanmaması durumunda, hiçbir güce peşmerge mevzilerinden geçiş izni vermeyeceklerini söyledi.
 
Rûdaw’a konuşan Peşmerge Güçleri 70'inci Birlikler Komutanı Cafer Şeyh Mustafa, Irak hükümetinin şimdiye kadar Peşmerge Bakanlığı’ndan Kerkük’ün Havice ilçesine yapılacak operasyonla ilgili bir talepte bulunmadığını söyledi.
 
Irak Genelkurmay Başkanı Osman el-Ghanmi, bugün yaptığı açıklamayla Kerkük’ün Havice ilçesine yakın zamanda operasyon başlatacaklarını duyurdu.
 
Osman el-Ghanmi yaptığı açıklamada, “Selahaddin, Kerkük ve Diyala’ya bağlı bölgeleri IŞİD’den temizleyeceğiz. Yakın zamanda Havice, Selahaddin ve Diyala’da temizlik operasyonu başlatacağız” dedi.
 
Cafer Şeyh Mustafa, Havice’ye yapılacak operasyonla ilgili Irak ordusu ve uluslararası koalisyon güçleriyle herhangi bir toplantı veya anlaşma yaptıklarını belirtti.
 
Peşmerge Bakanlığı ile bir anlaşma sağlanmaması durumunda, hiçbir güce peşmerge mevzilerinden geçiş izni vermeyeceklerinin altını çizen Cafer Şeyh Mustafa, bağımsızlık referandumundan önce Havice operasyonunun bir aşamasının başlayabileceğini kaydetti.
 
Heşdi Şabi Resmi Sözcüsü Ahmed Esedi, Havice operasyonunun yakın bir zamanda başlayacağını belirterek “Havice operasyonunun başlamasına az bir zaman kaldı. Bu operasyondaki rolümüzü üstlenmeye hazırız” ifadelerini kullanmıştı. 
 
04 Eylül 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.