Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rûdaw'ın resmi sitesinde yer alan habere göre, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Değişim Hareketi (Goran)
ve Kürdistan İslami Topluluk (Komel) partileri şimdiye kadar kayıt olmadı.

 

 

(d.d.com: Barzaniler, ABD sömürgeci faşistlerine sırtlarını dayayıp, yıllardır iktidara tek başına konmuşlardı zaten.  Bu politikaları ile de Kürdistan'ı da; üçe, dörde bölmüşlerdi....  
Referanduma katılmayan bu partilerin, hem Haklı eleştiri, istem ve tepkileri var, dahası hepsinin silahlı güçleri de var....
 
Barzanilerin 'TEK ADAM' (tıpkı, faşist-totaliter rejimler gibi)  'TEK PARTİ İKTİDARI'  vede 'Para Sevdaları'... Kürdistan'da ki olası büyük çatışmaların esas nedeni olacaktır.  
Kürdler, eğer  kendilerini gelecekte ezecek şeflerini değilde, Kürdistan'ı seviyorlarsa, düşünüyorlarsa, artık şunu Barzanilere hatırlatmalıdırlar; 'KÜRDİSTAN, BARZANİ aşireti ŞEFLERİNİN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR!...
ABD, Barzanileri okşayarak, bu ortamı bile bile yarattı, ve körükledi zaten.
Girdiği heryerde, herkesi herkese düşman etmek; ABD faşistlerinin en usta olduğu iştir... -d.d.com)
 
3 parti Referandum sürecine halen Dahil Olmadı
 
25 Eylül’de yapılacak olan bağımsızlık referandumu için propaganda süreci başlamasına rağmen, halen 3 büyük siyasi partinin başvuruda bulunmadığı ifade edildi. (iyi de, böylesi bir durumda 'referandum' kararı nasıl alındı? -Üç büyük parti madem yok?- Ve bu 'referanduma' kimler katılacak... 'Kör ebe' oyunu gibi 'referandum'... d.d.com)
 
Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu Başkanı Rûdaw'daki değerlendirmelerinde; propagandanın halkı rahatsız etmemesi ve çekişmelere yol açmaması için bazı talimatlar çıkardıklarını ve propagandanın bu çerçevede yürütülmesi gerektiğini dile getirdi.
 
Bunun yanında Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu’nun Siyasi Partisiler Sorumlusu Jiyar Azad, şimdiye kadar 9 siyasi partinin kayıt yaptığını söyledi.
 
Rûdaw'ın resmi sitesinde yer alan habere göre, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Değişim Hareketi (Goran) ve Kürdistan İslami Topluluk (Komel) partileri şimdiye kadar kayıt olmadı.
 
Bilindiği gibi kayıt olmayan siyasi partiler ne propaganda yapabilir ne de referandumda müşahit bulundurabiliyor.
 
Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu’nun verilerine göre 5 milyon 500 bin seçmenin oy kullanacağı referandum için 46 bin sandık kurulacak.
 
Komisyon, hazırlıklarını belirlenen süreden önce tamamladı.
 
06 Eylül 017-nerina azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.