Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreter Birinci Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Parlamentosu'nun aktifleştirilmesi gerektiğini ifade ederek;
 “Ulusal meselelerde karar Parlamentodan çıkmalı” dedi.
 
Kosret Resul, bugün Süleymaniye'de KYB'li parlamenterlerle bir araya geldi.
 
Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Resul'un “Hassas şartlarda önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini” söylediği belirtildi.
 
“KYB, bütün konularda dengeli ve bağımsız bir tavır ve politikaya sahiptir” diyen KYB Genel Sekreter Yardımcısı, “Önemli ulusal bir kurum olan parlamento aktifleştirilerek, önemli ulusal meselelerde oradan karar verilmeli ve yasalar çıkartılmalı” diye belirtti.
 
KYB Politbüro Sorumlusu Ömer Fetah ise, Kürdistan halkının çıkarlarına göre konulara öncelik verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Parlamentonun aktifleştirilmesine öncelik tanınmalı” ifadesini kullandı.
 
Kürdistan Parlamentosu'nun aktifleştirilmesi gerektiği belirtilen açıklamada KYB’den bir heyetin parlamentonun aktifleştirilmesi konusunda Değişim Hareketi (Goran) ve İslami Topluluk Parti (Komel) ile görüşme kararı aldığı belirtildi.
 
Açıklamada ayrıca KYB heyetinin, Kürdistan Demokrat Partisi’ni (KDP) ziyaret ederek referandum ve KYB’nin yol haritasını görüşecekleri kaydedildi.
 
07 Eylül 017- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.