Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak parlamentosu’nda bulunan Kürt parlamenterler ortak bir basın açıklaması düzenleyerek, Bağdat’a döneceklerini ve Irak Parlamentosu’nda Kürdistan’ın hakları için çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

 

 

Irak parlamentosunda bulunan Kürdistani gruplar, referandum için geldikleri Erbil’den tekrar Bağdat’a gidiyor. Bağdat’a gidecek olan parlamenterler ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, Kürdistan’a aleyhine alınacak olan kararlara yönelik çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.
 
Toplantıda konuşan Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) grubu Başkanı Musenna Emin ”Irak Parlamentosu’ndaki Kürdistani gruplar olarak Kürdistan halkının haklarını korumak için Bağdat’a gitmeye karar aldık. Irak parlamentosu başkanı ile Irak parlamentosunun yoldan sapmaması için anlaşmaya varmalıyız” dedi.
 
Kürdistan’ın ablukaya alınmasının suç olduğunu ifade eden Emin, Kürdistan’a yönelik “aç bırakma” söylemleri veya girişimlerinin savaş durumunda bile suç sayıldığını belirtti.
 
Basın toplantısında konuşan Irak parlamentosu Kürt parlamenteri Tavge Ahmet de kendi kaderini tayin hakkının Birleşmiş Milletler yasalarına da uygun olduğunu ifade ederek, “Kürdistan halkının maaşlarını ve ekmeğini kesmek soy kırımdan daha az değil ” nodedi.
 
01 Ekim 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.