Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

PKK, hangi alanda 'hakimiyet' kurduysa, devrisi gün TC'ye devretti... PKK'nın geçtiği her yerde Kürt-Kürde düşman edildi, sürgünlere gönderildi, Kürdistan boşaltıldı. 
Kürt Şehirlerinde MHP parti binaları yükseldi, Her yanımız, KaleKollar, KuleKollarla doldu.-d.d.com-

 

 

Türkiye-Rojava (Batı Kürdistan - Suriye Kürdistanı) sınırına 688 kilometre uzunluğunda duvar örüldü. Duvarın yanında şimdi de 21 tane 'kulekol' inşa ediliyor.
 
(Foto, RTE-Apo)
 
Türkiye-Rojava sınırındaki 688 kilometrelik duvar ve İran sınırında yapımına başlanan 144 kilometrelik sınır duvarından sonra yüksekliği 15 metre, çapı 7 metre olan, ‘kulekol’ adı verilen gözetleme kulelerinin inşasına başlandı.
 
Habertürk’ün  haberine göre sınır duvarının arasına belli aralıklarla yerleştirilecek yüksek güvenlikli gözetleme kulelerinde, 10 asker yaşamını sürdürebilecek.
 
Gaziantep ve Kilis illerindeki sınır hattına toplam 21 adet kulekol yapılacak. Bunların 18’i Kilis-
 
Gaziantep hudut hattında, 3’ü ise Gaziantep- Karkamış hudut hattında yer alacak.
(Foto, 'KaleKollardan sonra, kurulan KuleKollar)
Kulekolların yanı sıra özellikle mayınlı bölgelere ve IŞİD’in çekilirken el yapımı patlayıcı döşeyerek tuzaklama yaptığı yerlere pasavan yollar inşa ediliyor.
 
06 Ekim 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.