Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Demokrat Sosyalist Partisi (KDSP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, Kerkük’e savaşmak için değil, Kerkük’ü korumak için kente geldiklerini söyledi.
(OrtaDoğu da, her katliamın,her Oyunun altında ABD var.. d.d.com)

 

 

Beraberindeki peşmerge gücüyle dün gece Kerkük’e giden Muhammed Hacı Mahmud, Peşmerge Güçleri’nin teyakkuzda olduğunu belirterek, “Kerkük halkı müsterih olsun, kesinlikle bir sorun yaşamayacaklar” dedi.
 
Rûdaw’a konuşan Muhammed Hacı Mahmud, sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Buraya savaşmak için gelmedik, kentimizi korumak için geldik. Umarız çatışma çıkmaz. Çözüm için diyalog yolunun tercih edilmesini umuyoruz ama savaş çıkarmak ister ve toprağımıza göz dikerlerse, kanımız pahasına koruyacağız” ifadelerinde bulundu.
 
Heşdi Şabi’nin Beşir köyüne güç yığınağı yaptığını bildiklerini söyleyen Muhammed Hacı Mahmud, peşmergenin teyakkuz halinde olduğunu vurguladı.
 
Muhammed Hacı Mahmud, “Saddam rejiminin yıkılmasından sonra  kimsenin güç kullanmayı düşünmeyeceğini sanıyorduk ama görünen o ki Irak’ta iktidarın sadece siması değişmiş, tehdit ve güç kullanma onlarda bir gelenek” diye konuştu.
 
13 Ekim 017- Kerkük (Rûdaw) 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.