Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, Haşdi Şabi’nin ABD’nin IŞİD ile mücadele kapsamında Irak ordusuna verdiği Hammer - Abraham cinsi tanklar ile Peşmerge’ye saldırdığını açıkladı.

 

 

ABD’nin eski Bağdat Büyükelçisi Zalmay Halilzad, Heşdi Şabi’nin saldırısı üzerine yaptığı açıklamada, İran Pasdaran Ordusu’na bağlı milislerin Kerkük’e saldırdığını belirtti.
 
Twitter hesabından açıklama yapan Zalmay Halilzad, “İran’ın Pasdaran Ordusu milisleri, terörist Mehdi Muhendis öncülüğünde Kerkük’e saldırıda bulundu” dedi.
 
Halilzad, ABD Başkanı Donald Trump’a yazdığı tweet’te, Heşdi Şabi’nin, ABD tarafından Iraklı güçlere verilen tanklarla peşmergeye saldırdığını belirtti.
 
“Kürtlerin, Pasdaran Ordusu karşısında yardımımıza ihtiyacı var” diyen Halilzad, “Bu tankları Kudüs gücüne vekalet edenlere karşı kullanmamız gerekmiyor mu?” diye sordu.
 
16 Ekim 017- Erbil-Rudaw
.......................
 
BasNews/ 'Haşdi Şabi, ABD’nin Irak’a verdiği silahlar ile Peşmerge’ye saldırdı'
 
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, Haşdi Şabi’nin ABD’nin IŞİD ile mücadele kapsamında Irak ordusuna verdiği Hammer - Abraham cinsi tanklar ile Peşmerge’ye saldırdığını açıkladı.
 
Şii Haşdi Şabi milisleri, bu gece Kerkük ve Xurmatû’da Kürdistan Bölgesi Peşmerge ordusuna saldırdı.Peşmergeler saldırılara misliyle karşılık verdi.
 
BasNews’in edindiği bilgilere göre  Xurmatu’daki saldırı püskürtüldü ve Haşdi Şabi’nin 4 aracı imha edildi. Çatışmalar devam ediyor.
 
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Haşdi Şabi’nin saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.
Sosyal medya hesabı twetter üzerinden yapılan açıklamada, Şii Haşdi Şabi milislerinin, ABD’nin IŞİD ile mücadele kapsamında Irak ordusuna verdiği Hammer - Abraham cinsi tanklar ile Peşmerge’ye saldırdığı belirtildi.
 
16 Ekim 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.