Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak ordusundan yapılan açıklamada, K1 hava üssünün Peşmerge'den alındığı aktarıldı.Ayrıca Baba Gurgur ve Bai Hassan petrol sahalarının da ele geçirildiği kaydedildi.
(ABD faşistlerinde Kahpe Oyunlar bitmez. ABD ipiyle kuyuya inilmez...d.d.com)
 
 
 
Irak ordusunun, Kerkük'te iki petrol sahası ile bir askeri üste kontrol sağladığı belirtildi.
 
Irak ordusundan yapılan açıklamada, K1 hava üssünün Peşmerge'den alındığı aktarıldı.Ayrıca Baba Gurgur ve Bai Hassan petrol sahalarının da ele geçirildiği kaydedildi.
 
Açıklamada, Kuzey Gaz Şirketi (NGC) gaz tesisi ve gaz rafinerisi ile bir elektrik santrali ve polis merkezinde de kontrolün sağlandığı duyuruldu.
 
Tarklan yerleşimi ve Baiji bölgesiyle buradaki iki kontrol noktasının da Irak ordusu kontrolünde olduğu aktarıldı.
 
'PEŞMERGE GERİ ÇEKİLİYOR'
 
Öte yandan Rudaw, Peşmerge'nin Kerkük'ün güneyindeki mevzilerden geri çekildiğini bildirdi.
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Helgurd Hikmet, Kerkük'teki bazı Peşmergelerin geri çekilmesi üzerine Erbil'den takviye güç gönderildiğini belirtti.
 
Kerkük'teki son gelişmeleri ele almak için Erbil'de hareketli saatlerin yaşandığını belirten Hikmet, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ve Peşmerge komutanları arasında toplantı yapılacağını söyledi.
 
(hala aptalca ve rezilce, ABD'ye yalakalık yapıyorlar, sanki bütün bunlar ABD faşistlerinin marifeti değilmiş gibi... d.d.com)
 
Irak güvenlik güçleri, Kerkük'e operasyon başlattı
 
IKBY Güvenlik Ajansı, Iraklı güvenlik güçlerinin Kerkük kent merkezindeki askeri üs ve petrol kuyularını Peşmerge'den almak için harekete geçtiğini açıklamıştı.
 
IKBY: IRAK ORDUSU KERKÜK'TE ABD'NİN TEÇHİZATLARINI KULLANIYOR
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Konseyi'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada;
 
"Irak ordusu yaklaşık 2:30'da bölgedeki (Kerkük) Peşmergelere iki cepheden saldırdı. Kekük'ün güneyinden yapılan saldırıda aralarında Abrams tankları ve Humvee zırhlı araçlarının bulunduğu ABD yapımı teçhizatlar kullanıldı" ifadeleri kullanıldı.
 
Açıklamaya göre, Peşmerge güçleri Şii milislerin kullandığı 5 arazi aracını da imha etti.
 
16 Ekim 2017- Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.