Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

BasNews– Kerkük’e Haşdi Şabi milislerinin saldırılarını yoğunlaştırması üzerine Duhok kentinde yüzlerce gönüllü, Peşmerge olmak üzere adını yazdırdı. (Erbil'deki gençlerde gönüllü Peşmergeye katıldı. d.d.com)
 
-Lezgîn-
 
BasNews – Kerkük’e Haşdi Şabi milislerinin saldırılarını yoğunlaştırması üzerine Duhok kentinde yüzlerce gönüllü, Peşmerge olmak üzere adını yazdırdı.
 
Kerkük kentine yönelik Haşdi Şabi güçlerinin İran desteğinde saldırması üzerine Duhok’ta yüzlerce gönüllünün Kerkük savunmasına katılmak üzere Peşmerge olmak için ismini yazdırdığı bildiriliyor.  
 
BasNews’e konuşan Duhok Gönüllü Peşmerge Ofisi Sorumlusu Mihemed Muhsin, “Bine yakın  gönüllü bize başvurarak Kerkük ve istenilen her yerde Peşmerge olmak istediklerini söylediler.  Duhok halkı Peşmerge ile omuz omuza düşmana karşı kendi topraklarını savunmak istiyor” dedi.
 
Mihemed Muhsin gönüllü Peşmerge olmak isteyenlerin büyük bölümünün Dêrîn (eski) Peşmergeler ve savaş yaşamış kişiler olduğunu belirtti.
 
Mihemed Muhsin “Daha önce Kürdistan’a büyük hizmet veren 300 kişi Peşmerge mevzilerinde savaşmak için harekete geçti” ifadelerini kullandı.
 
16 Ekim 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.