Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD öncülüğündeki koalisyon, Kerkük ve çevresinde Irak ordusu ile Peşmerge arasında yaşanan çatışmanın ‘yanlış anlaşılma' olduğunu söyledi.
 
 
ABD Koalisyonu, Irak ordusu ile Peşmerge'nin araçlarını gözlemlediklerini ve bunların ‘saldırı' değil, ‘koordineli hareketler' olduğuna inandıklarını bildirdi.
 
Yapılan açıklamada, ‘şafaktan önceki karanlık saatlerde sınırlı sayıda çatışma yaşandığından' haberdar olduklarını belirten koalisyon;
"Bu sabah yaşananların, iki unsur sınırlı görüş mesafesi altında bağlantı kurmaya çalışırken bir yanlış anlaşılma olduğuna ve kasıtlı olmadığına inanıyoruz" dedi.
 
Koalisyon, sabah yaşanan gerginliğin "bir yanlış anlamadan kaynaklandığını" düşündüklerini söylerken, taraflara gerilimi yükseltecek hareketlerden kaçınma çağrısı yaptı.
 
Koalisyon kara gücünün komutanı Robert White, "Iraklı ve Kürt yetkililer arasında diyalogu desteklemeye devam ediyoruz. Tüm taraflar ortak düşmanımızı yenmek için odaklanmayı sürdürmeli" dedi.
 
Haberin Orjinal başlığı; 'Koalisyon'dan anlam verilemeyen açıklama: Kerkük'te saldırı yok!'
 
16 Ekim 2017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.