Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

YNK’li Dêrîn Peşmergeler, YNK’li bir gurubun İran destekli Haşdi Şabi ile yaptıkları anlaşmaya sert tepki gösterdi. Açıklamada YNK’li gruba, “Artık yeter, ismimizi daha fazla lekelemeyin!” dedi.
(BasNews'teki yoldaşlar kusura bakmasın, bu haberi, okumasına okuduk da lakin, hiçbir şey anlamadık. d.d.com)
 
 
YNK’li Dêrîn Peşmergeler: Artık yeter, ismimizi lekelemeyin!
 
YNK’li Dêrîn Peşmergeler YNK’li bir gurubun İran destekli Haşdi Şabi ile yaptıkları anlaşmaya sert tepki gösterdi. Açıklamada YNK’li gruba, “Artık yeter, ismimizi daha fazla lekelemeyin!” dedi.
 
Kürdistan Yurtseverler Birliği’ne (YNK) mensup YNK Dêrîn (Kadim) Peşmergeleri, bugün YNK’li bir gurubun İran destekli Haşdi Şabi ile olan anlaşmalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.  Açıklamada, “Bizi daha fazla mahcup etmeyi bırakın artık yeter” denildi.
 
YNK Dêrin Peşmergelerinin coolaçıklaması şöyle:
 
“Kürdistan halkını, YNK üyeleri ve sempatizanlarını bilgisine; hiçbir zaman, kirli hesapları için Peşmerge’nin ismini kullanan yöneticilerin yanında olmayacağız. Bizi daha fazla mahcup etmekten vazgeçsinler artık yeter başarılarla dolu tarihimizi lekelemesinler. YNK’nin Mam Celal’in çizgisine geri dönmesini talep ediyoruz o çizgi hepimizin savunduğu bir çizgidir.”
 
(Yahu, el merhamet, 'kadim', 'tarihsel olarak çok eski' vede 'geleneksel' anlamında kullanılır, 'derin' ise, yasa dışı, ne yaptığı, kime hizmet ettiği belli olmayan, ne üdüğü belirsiz, hatta daha açık bir deyimle; istihbarat örgütleri tarafından yönetilen ve kullanılan 'karanlık' bir gürühu tarif eder. Yani, bu kadar saçma-sapan açıklamamı olur? d.d.com)
 
29 Ekim 017-BasNews –

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.