Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kerkük’te Haşdi Şabi örgütünün yıkım ve talanı sürerken, kentteki Kürtlere ve sünni halka zarar vermeye devam ediyor... Kürdistan bayraklarının indirdirildiği yerlerde Haşdi Şabi ve Türkmen bayrakları asılıyor..
 
 
Kudüs gazetesine konuşan güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen Kerkük polisinden bir amir; 
 
“Kerkük’te gün geçmiyor ki Haşdi Şabi üyeleri sivillere özellikle de Kürtlere ve sünni Araplara karşı suç işlemesin.Suç işleyenlerin içinde Irak askerleride var. Millis güçleri hiçbir yasal gerekçe olmadan Kürt gençlerini tutukluyor,hatta Sünni din hocalarını kaçırıyorlar.” dedi.
 
Kerkük’te suç oranlarının git gide yükseldiğini aktaran polis amiri, “Haşdi Şabi’nin kentte Şii liderlerin özellikle Humeyni, Hamenei, Sistani ve Keys Hezali fotoğraflarını asmış ve bu şekilde Kerkük’ün İran’a ait olduğunu göstermek istiyorlar.” diye konuştu.
 
Gazeteye konuşan Kerküklü öğretmen Ebu İsa ise “Haşdi Şabi Kerkük’te adam kaçırmadan tut, hırsızlık ve öldürmeye kadar suç işliyor. Kerkük’te korku hakim. Kerküklüler kendi can güvenliklerinden korktukları için dışarıya çıkmaya korkuyorlar ve gün geçtikçe Kerkük’te durumlar daha da kötüye gidiyor.” İfadelerini kullandı.
 
Kerkük'te bayrak ve tabela provokasyonucool
 
 Kerkük’te, Irak Türkmen Cephesi Partisi (ITC) ve Haşdi Şabi taraftarları şehit Peşmerge Şerko Şivan’ın isminin verildiği bir sokağın tabelasını indirerek, Türkmen bir ismin tabelasını astı. Kerkük’te bugün Haşd Şabi taraftarları ile Kürdistan karşıtlığı ile bilinen Irak Türkmen Cephesi ortak bir gösteri düzenledi. 
 
Gösteri sırasında Kürdistan karşıtı sloganlar atan grup kentte bulunan Kürdistan bayraklarına indirdi, şehit Peşmergenin adının verildiği sokağın tabelasını indirdi. 
 
Kürdistan bayraklarının indirdirildiği yerlerde Haşdi Şabi ve Türkmen bayrakları asılırken ayrıca kentteki Kürt siyasi hareketlerine ait binalara da Haşdi Şabi ve Türkmen bayrağı astıkları bildirildi. Provokatörlerin Kerkük’te bulunan okulları da bastığı ve burada Kürdistan bayrağı ve Kürdistanı simgeleyen materyalleri kaldırdıkları öğrenildi.
 
03 Kasım 017- NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.