Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suriye Kürtleri Ulusal Meclisi (ENKS) Başkanı Îbrahîm Biro, PYD’nin Rojava Kürdistan’ına dönmesine ve özgürce siyaset yapmasına izin vermediğini söyledi.
 
 
 
-Diyarî Ehmed-
 
ENKS Başkanı: PYD, Rojava'ya girmeme izin vermiyordevil
 
BasNews’e konuşan ENKS Başkanı Îbrahîm Biro,  “PYD Rojava’ya dönmeme izin vermiyor. Beni dönmem konusunda uyardılar. Dönersem eğer çeşitli gerekçelerle tutuklayacaklarını söylüyorlar. Birçok ENKS yöneticisinin Rojava girişini yasaklamışlar. PYD kendisi dışında başka bir siyasi partinin varlığına izin vermiyor” dedi.
 
Uluslararası koalisyon ve toplumu bu konuda bilgilendirdiklerini kaydeden Îbrahîm Biro,  “ENKS yönetici ve üyelerinin Rojava’da can güvenlikleri bulunmuyor. Bu konudakamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
05 Kasım 017- BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.