Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürt grubu sözcüsü Ahmet Hamah, KBY Peşmerge Bakanlığı'na resmen 266 bin kişinin kayıtlı olduğunu, resmi olmayan verilere göreyse bu sayının 400 bine ulaştığını kaydetti... (parayı veren 'düdüğü' Çalar, derler)
 
 
Irak meclisi Maliye Komitesi'nin Kürt grubu üyelerinden Ahmed Hamah, Bağdat'ın Peşmerge gücünün fiili sayısından çok daha azına tekabül eden yaklaşık 50 bin peşmergenin maaşının, Bağdat tarafından ödeneceğini söyledi.
 
Sputnik'te yer alan haberde Hamah, "Federal hükümet birçok kez, Peşmerge'nin en fazla 45-50 bin mensubunun masraflarını üstleneceğini açıklamıştı. Bunun için her ay yaklaşık olarak 37-40 milyar dinar harcanacak" ifadelerini kullandı.
 
Hamah, KBY Peşmerge Bakanlığı'na resmen 266 bin kişinin kayıtlı olduğunu, resmi olmayan verilere göreyse bu sayının 400 bine ulaştığını kaydetti.
 
Öte yandan Maliye Komitesi'nin diğer bir Kürt üyesi Abdulkadir Muhammed, Sputnik'e verdiği demeçte 2018 bütçesinin yüzde 12,67'lik bir kısmının Peşmerge gücünün dahil olduğu kara kuvvetlerinin finansmanı için tahsis edildiğini açıkladı.
 
09 Kasım 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.