Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Referandum kararı alındığında ve sonrası,kendilerine saldıran ve aşağılan RTE'nin elini öpmeye gitmişti daha dün, bu yetkisiz başbakan.
Bunlar, Halkın başında 'Despot', 'Serok' Sömürgecilerin karşısında ise Uşak. Ya utanç?... d.d.com-
 
 
 
Başbakan Barzani: Kürdistan halkı hala ABD'den Umutluno
 
Başbakan Neçirvan Barzani, Kürdistan halkının bağımsızlık referandumuna karşı tutumundan dolayı hayal kırıklığına uğramasına rağmen halen ABD'nin Kürdistan'ın bağımsızlığına olumlu yaklaşacağını umduğunu söyledi.
 
Fox News'e konuşan, Başbakan Neçirvan Barzani, Erbil'in Washington ile uzun vadeli bir dostluk ve ortaklığı sürdürme arzusunda olduğunu yineledi.
 
Irak ordusu ile İran destekli Şii paramiliter güç Haşdi Şabi milislerinin 16 Ekim'de Kürdistan idaresinde olmayan Kürdistan topraklarına saldırmalarına atıfta bulunan Başbakan, "Kürdistan halkı, Bağdat'a verilen Amerikan tanklarıyla vurulacağını beklemiyordu." dedi.
 
Kürdistan halkının, Kürdistan ne zaman bir tehdit ile karşılaşırsa, ABD'nin kendilerini koruyacağını düşündüğünü ifade eden Başbakan, referanduma karşı tutumundan dolayı Kürdistan halkının kızgın olmasına rağmen ABD'yi Kürdistan'ın bir numaralı ortağı olarak gördüğünü ifade etti.
 
Kürdistan Peşmerge güçlerinin terör örgütü IŞİD'e karşı verdiği mücadeleye de değinen Başbakan Neçirvan Barzani, bu mücadelede bin 846 Peşmergenin şehit düştüğünü ve 10 binden fazla Peşmergenin de yaralandığını belirtti.
 
Kürdistan halkının ABD ile aynı değerleri paylaştığını da vurgulayan Başbakan, Kürdistan halkının ABD'nin sonunda devam etmekte olan bağımsızlık mücadelesini desteklemesini umduğunu söyledi.
 
05 Aralık 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.