Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Beytullahim kentinde ve Doğu Kudüs'te İsrail güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda yaralananlar olduğu açıklandı.

 

 

 
Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria'nın güneyindeki Beytullahim kentinde İsrail askerlerinin, Filistinli göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile yaptığı müdahalede 12 kişinin yaralandığı belirtildi.
 
Açıklamada, gösterilerin devam ettiği bölgede Filistin Kızılayı'nın gazdan etkilenen, plastik mermi isabet etmesiyle yaralanan Filistinlilere anında müdahale ettiği ve yaralıların durumunun iyi olduğu kaydedildi.
 
Filistin Sağlık Bakanı Cevad Avad, yaptığı yazılı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria'da ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs kararını" protesto amacıyla devam eden gösteriler nedeniyle bakanlığa bağlı tüm birimlerde olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu.
 
Açıklamada, Gazze ve Batı Şeria'daki tıbbi personele hazır olmaları, ek olarak acil servis, kan bankası ve diğer birimlerin, İsrail askerlerinin müdahalelerinde yaşanan yaralanma durumlarına karşı teyakkuzda olmaları talimatı verildiği belirtildi.
 
'1000'DEN FAZLA FİLİSTİNLİ YARALANDI'
 
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını protesto amacıyla başlayan gösteri ve saldırılarda şimdiye kadar ikisi Gazze'te yapılan hava saldırısında olmak üzere 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiğine vurgu yapılan açıklamada, 1100 Filistinlinin de gaz, gerçek ve plastik mermilerden yaralandığı, bazılarının olay yerinde tedavi edildiği, bazılarının da hastanelere kaldırıldığı kaydedildi.
 
DOĞU KUDÜS'TE EYLEMCİLERE ATLI POLİS MÜDAHALE ETTİ
 
Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de 'Öfke Günü': 2 ölü, 760 yaralı
 
Doğu Kudüs'teki Selahaddin Caddesinde toplanarak ellerinde Filistin bayraklarıyla slogan atan sivil halka, İsrail güçleri atlı polisler ve ses bombalarıyla müdahale etti.
 
Göstericilerin ellerindeki Filistin bayraklarını toplayan İsrail polisi ile Filistinliler arasında şehrin sokaklarında kovalamaca yaşanıyor.
 
Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, İsrail polisinin saldırısında 4 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.
 
Ara ara yeniden toplanmaya çalışan Filistinli göstericiler, sokak aralarından slogan atmaya devam ediyor.
 
İsrail polisi ise toplanmaya çalışan Filistinlilere ses bombası ve atlı birliklerle müdahalesini sürdürüyor.
 
09 Aralık 017-Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.