Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Demokrat Partisi, bir açıklama yayımlayarak “Gösteriler en meşru haktır. Ancak bazı kötü niyetli kesimler parti binalarımızı hedef almaktadır” denildi. (YÜZSÜZLER!. d.d.com)

 

 

Kürdistan Bölgesi’nde son iki gündür yaşanan şiddet olaylarında  başta PDK olmak üzere, siyasi parti binaları, hükümet kurumları, resmi daireler bazı göstericiler tarafından  yakılmış, yaşanan olaylarda birkaç kişi yaşamını yitirmiş onlarca kişi yaralanmıştı.
 
Yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama PDK Politbürosu’ndan geldi.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hükümet kurumları, resmi daireleri ve siyasi parti binalarına yönelik saldırıları kabul etmiyoruz. Gösterilerde bazı kişiler silah kullanması,  şiddet ve kirli yöntemlere başvurarak gösterileri içeriğinden uzaklaştırmıştır.”
 
Her vatandaşın gösteri ve protesto hakkının meşru olduğu belirtilen açıklamada “Gösteriler insan hakları ve demkratik temellere dayanmalıdır. Biz temiz niyetli bir şekilde halkın yaşamının iyleştirilmesini  arzu edenlerin sesini destekliyoruz”no denildi.
 
PDK açıklamasının sonunda kargaşa yaratarak bu durumdan istifade etmek isteyen kesimlerin bilinçli bir şekilde parti binalarını hedef alındığı kaydedildi. PDK gösterilerin düzenlendiği bölgelerdeki güvenlik güçlerinden saldırıların hedefinde olan kurumlarda çalışanların can güvenliğini sağlamasını ve olayların kontrolden çıkmasına izin verilmemesi istendi.
 
PDK tüm siyasi taraflardan yaşanan olayalar karşısında sorumlu ve sağduyu yaklaşmalarını talep etti.
 
20 Aralık 2017- basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.