Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, son günde meydana gelen olaylarda vatandaşların şiddetten olaylarından uzak durmaları istenerek gösterilerin Bağdat’a karşı yapılmasının daha doğru olacağı belirtildi...
 
 
''Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde hükümete karşı protestolar devam ederken muhalefetteki Goran ile Komel partileri hükümetten çekilme kararı aldı. Goran üyesi olan IKBY Meclisi Başkanı Yusuf Muhammed de istifa etti..' -sputnik-
.....................
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi, son bir kaç gündür Kürdistan Bölgesi’nde meydana gelen şiddet olaylarına ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
 
Açıklamada vatandaşların barışçıl ve demokratik çerçevede gösteri düzenleme haklarının meşru olduğu ifade edilerek, ancak gösterilerin asıl hedefinden saptırıldığı kaydedildi.
(Kürdler, satılmış Hükümete karşı direnişte....d.d.com)
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi  açıklamanın devamında sözkonusu öfke ve kinin hedefinde 16 Ekim sonrası Kürdistan’ı her yönlü kuşatan Bağdat zorbalarına karşı yapılmasının daha doğru olacağı ifade edildi.
 
Açıklamada “Değerli vatandaşlarımızdan bölgedeki siyasi duruma müdahale etmek isteyen şüpheli ajan-provakatif kişilere uymamalarını istiyoruz” denildi.
 
('değerli vatandaşlar' dedikleri  o kadar 'değerliler ki' bu satılmışların gözünde, daha DÜN, '5 tanesini öldürüp 93 tanesini de' yaraladı bu Hayinler. d.d.com)
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
 
“Bağdat hükümeti diyalog ve müzakerelerden kaçınmakta, Kürdistan Bölgesi’ne  yönelik siyasi, askeri ve ekonomik saldırılarını sürdürmektedir. Bazı gösteriler Kürdistan Bölgesi’ndeki istikrar ve huzur ortamının bozulmasını hedeflemektedir . Bu halkımızın toplumsal barışına yönelik tehdit oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızdan dönemin hassasiyetini gözönünde bulundurmasını ve kurum, kuruluları hedefleyen eylemlerden kaçınmalarını bekliyoruz.”no
 
Açıklamada Kürdistan Bölgesi’nde görevli tüm güvenlik güçlerinden vatandaşların ve resmi kurumların güvenliğini sağlamaları gerektiği belirtildi.
 
20 Aralık 2017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.