Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan’da geçtiğimiz hafta başlayan ve sonrasında bazı dış güçler tarafından halkın arasına fitne sokularak şiddet gösterilerine dönüşen...
(Sahi, NerinaAzad'ın kurucusu O çocuklara ne oldu? Nereye gitti O insanlar?.. -d.d.com) 

 

 

Kürdistan’da geçtiğimiz hafta başlayan ve sonrasında bazı dış güçler tarafından halkın arasına fitne sokularak şiddet gösterilerine dönüşendevil protestoların sona ermesinin ardından hayat normale döndü. Resmi kurumlar mesailerine yeniden başladı.
 
(bir haber ancak bu kadar yavşakca çarpıtılabilir, 'Serok'ların hırsızlığı, savaş kaçkınlığı, ihanetleri, namussuzlukları... yalan yani.?.. d.d.com)
 
Kürdistan’ın Süleymaniye kentine bağlı Qaladizê, Jarawa, Ranya ilçelerinde önceleri ödenmeyen maaş protestoları ve sonrasında şiddette dönüşen eylemler sonrası hayat normale döndü. Gösterilerin yapıldığı bölgelerde eylemlerin bitmesiyle birlikte resmi kurumlar mesaiye başladı.
 
Kurdistan24’e konuşan Ranya Kaymakamı Hiva Qereni, ilçede gerçekleşen gösterilerin şiddete dönüştüğü ve bu gösterilerde hükümet ve parti binalarının yakıldığı belirterek şunları söyledi:
 
“Göstericilerin taleplerinin yanındayız, fakat gösterilerin şiddetten uzak olması gerekiyor. Ranya ilçesinde durumlar şimdi normale döndü ve resmi kurumlar çalışmalarına başladı.”devil
 
23 Aralık 2017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.