Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran ve Doğu Kürdistan’da gelişen hükümet karşıtı gösterileri bastırmak için YNK’ye bağlı anti terör timlerinin Kirmanşan sınırına kaydırıldığı iddia edildi.
(Kürt basın'ının 'namus gösterisi' sadece YNK düşmanlığı ile sınırlı. d.d.com)

 

 

YNK’ye bağlı anti terör timlerinin (Hezê Reş) Doğu Kürdistan’ın sınırdaki Kirmanşan Vilayeti’ne kaydırdığı ve göstericilere karşı İran güvenlik güçleri ile ortak hareket ettiği iddia edildi.
 
Kirmanşan’daki bazı aktivistlerin verdiği bilgiye göre kentte gösteri yapılan bölgelerde İran güvenlik güçlerinin yerine YNK’ye bağlı anti terör timleri yerleştirildi.
 
YNK içerisinde anti terör timlerine başkanlık eden Lahur Şêx Cengî ve bir grup YNK’li yönetici 16 Ekim’de Irak ile yaptığı gizli bir anlaşmayla Haşdi Şabi’nin Kerkrkük ve diğer Kürdistani bölgelerin işgaline yol açmıştı.
 
(Peki KDP ne yapıyordu o sıra? Savaşıyormuydu? Yoksa aynı masada Kerkük ihanetini imzalıyor muydu! Bir haber veriyorlar, başkasının pohunu, pisliğini aklamak, kapatmak için... d.d.com)
 
İran ve Doğu Kürdistan’da yolsuzlık, yoksulluk ve hükümetin baskılarına karşı başlayan gösteriler 5’inci gününde tüm şiddetiyle devam ediyor.
 
Devlet televizyonlarından yapılan açıklamaya göre gösterilerde 12 kişi yaşamını yitirdi. Yerel kaynaklar ise ölü sayısının 18’i geçtiğini belirtiyor.
 
İran devleti gösterilerin yaylmamaması için internete erişimi yasakladı.
 
02 Ocak 2018-BasNews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.