Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi Peşmerge Bakanlığı yapılan soruşturmalar sonucu gazilik maaşı alan 3 bin Peşmerge'den 1500'ün Gazi olmadığını açıkladı. 
 
 
Şivan Berzencî 
 
Haftalık Bas Soranî Gazetesi'ne konuşan Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cebar Yawer, yolsuzluklarla mücadele çerçevesinde Peşmerge Güçleri içinde de bir komisyonun kurulduğuna dikkat çekerek;
 
"Gazilik adına maaşların alınması konusundaki yanlışlar araştırılıyor. Şu ana kadar 8 bin 500 kişi Peşmerge Bakanlığı'ndan gazilik maaşı alıyor. 3 bin kişi üzerinde yaptığımız araştırmada yarının gazi olmadığı ortaya çıktı. Sadece maaş almak için kendilerini gazi olarak kayıt etmişler" dedi.
 
Sahte gazilerin aylık olarak hükümete 670 milyon dinar zarar verdiğini belirten Cebar Yawer, gazi olmayanların netleşmesinden sonra maaşlarının hemen kesileceğini söyledi.
 
09-Ocak -018- basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.