Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Goran Hareketi ile Kürdistan Yurtseverler Birliği yanlıları arasında meydana gelen çatışmalar üzerine Kürdistan Bölgesi seçim sonuçlarının açıklanması ertelendi.

 

Kurdpress haber ajansının bildirdiğine göre Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Serbest Mustafa, seçimlere ilişkin kesin sonuçların haftaya açıklanacağını söyledi.

Irak Kürdistan Bölgesinde yapılan parlamento seçimlerine ilişkin basında Mesud Barzani’nin Kürdistan Demokrat Partisi birinci, Nuşirevan Mustafa’nın Goran Hareketi ikinci, Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin ise üçüncü olduğuna dair haberler yer almıştı.

Basında yer alan seçim sonuçlarının ardından dün Kürdistan Yurtseverler Birliği Yanlılarıyla Goran hareketi yanlıları arasında çatışmalar yaşanmıştı.

Seçim Kurulu Başkanı Serbest Mustafa, bugün düzenlediği basın toplantısında kesin seçim sonuçlarının bu hafta açıklanmayacağını söyledi.

Daha önce Seçim sonuçlarının Perşembe günü açıklanacağı bildirilmişti.

Kürdistan Bölgesi meclisindeki 111 sandalye için geçtiğimiz cumartesi günü Dohuk, Erbil ve Süleymaniye’de seçim yapılmıştı.

24 Eylül 013-YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.