Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Parlamentosu, yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada, Güney Kürdistan halkının operasyona karşı tavrı ve alınması gereken önlemler sıralandı.
 
 
 
Kürdistan Parlamentosu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Efrin'e düzenlediği operasyonu kınadığını açıkladı.
 
Kürdistan Parlamentosu bugün Efrin gündemiyle toplandı.
 
Oturumda, TSK’nin Efrin'e düzenlediği operasyonun yanı sıra kentteki sivillerin durumu ele alındı.
 
Kürdistan Parlamentosu’ndan toplantının ardından yapılan açıklamada, Güney Kürdistan halkının operasyona karşı tavrı ve alınması gereken önlemler sıralandı.
 
Türkiye’nin Efrin’e yönelik askeri operasyonunun kınandığı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası toplumdan operasyona karşı acil tavır talebinde bulunuldu.
 
Kürdistan Parlamentosu, "Türkiye’yi uluslararası hukuk ve komşuluk haklarına saygı duymaya" davet ettiği açıklamasında, insan yardım örgütlerinden de Efrin’deki sivil halk için yardım talebinde bulundu.
 
Açıklamada Efrin ve Rojava için de atılması gereken adımlar da şu şekilde sıralandı:
 
-Rojava ve özellikle de Efrin’e ulaştırılacak insani yardım ve sağlık malzemeleri için Rojava ile Kürdistan Bölgesi arasındaki sınırlar açık tutulmalı.
 
-Rojavalı güç ve siyasi taraflar, karşı karşıya kalınan tehlikeleri göz önünde bulundurarak, çelişkilerini bir tarafa bırakmalı, diyalog ve birbirini kabul etme yolunu denemeli, ulusal birliği sağlama ve kazanımlarını korumaya dönük adımlar atmalı.
 
- Rojavalı güç ve siyasi taraflar karşı karşıya kalınan tehlikeleri göz önünde bulundurarak çelişkilerini bir tarafa bırakmalı, diyalog ve birbirini Kabul etme yolunu denemeli, ulusal birliği sağlama ve kazanımlarını korumaya dönük adımlar atmalı.
 
-Bu durumda, ortak ulusal sorumlulukların yerine getirilmesi için Kürdistan Ulusal Kongresi’nin toplanmasını zorunlu görüyoruz. Kürdistan halkının yüksek çıkarlarının tüm ideolojik, parti ve siyasi çıkarların üstünde tutulması gerekiyor.
 
Açıklamanın sonunda, “Geçmiş deneyimler çelişkilerin şiddet yoluyla çözülemeyeceğini ıspatlamıştır. Barışçıl diyalog tüm sorunların çözümü için anahtardır” ifadeleri kullanıldı.
 
31 ocak 2018- Rudaw
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.