Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

BM yetkilisi Jan Egeland, Cenevre'de gazetecilere;  "Yerel yetkililerin sivillerin Afrin bölgesinden ayrılmasını zorlaştırdığına dair haberler var" dedi.
 
 
 
BM yetkilisi, Afrin operasyonuyla ilgili açıklamasında sivillerin bölgeden ayrılmasının zorlaştırıldığını ileri sürdü.
 
BM'nin Suriye'deki insani yardım koordinatörü Jan Egeland, Türkiye'nin Afrin'de ÖSO'yla birlikte yürüttüğü operasyona ilişkin açıklama yaptı.
 
Cenevre'de gazetecilere konuşan Jan Egeland, "Yerel yetkililerin sivillerin Afrin bölgesinden ayrılmasını zorlaştırdığına dair haberler var" dedi.
 
Egeland, açıklamasının devamında Türkiye, Rusya ve İran'a da "İdlib" çağrısı yaptı.
 
(Acaba yeniden  hatırlatsak mı? TC'nin, Afrin, İdlib saldırıları bizzat ABD, Rusya ve adına 'BM' denilen ABD'nin Bürosunun destek ve teşvikiyle yapıldı. d.d.com)
 
"İnsani yardım" kapsamında yapılan çağrıda, üç ülkenin, "Suriye'de savaşan taraflar üzerindeki etkilerini kullanmaları ve İdlib'de gıda, ilaç ve diğer gerekli yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına katkıda bulunmaları" istendi.
 
BM yetkilisi, Rusya'nın Soçi kentindeki kongreyle ilgili de umduğu ölçüde ilerleme sağlanamadığını söyledi.
 
02 Şubat 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.