Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Guardian’ın Ortadoğu muhabiri Martin Chulov; “Şehir boyunca hep yıkılmış evler ve küle dönmüş arabalar var. Halep’ten, İdlib’ten ve ülkenin diğer taraflarından yerlerinden edilmiş aileler var. Fakat, kimse Nereye Gideceğini bilmiyor.”
 
 
Guardian’ın Muhabiri Afrin’de: Çok Sayıda Sivil Öldü
 
İngiltere'nin saygın gazetelerinden Guardian’ın Ortadoğu muhabiri Martin Chulov, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) operasyon yürüttüğü Afrin’den izlenimlerini yazdı.
 
Chulov, “Türkiye’nin sınır yerleşim bölgesine saldırısını takiben gelen çatışmalar birçoğu sivil olan çok sayıda kişiyi öldürdü, birkaç yüz kişiyi yaraladı” diye yazdı.
 
Bianet’in aktardığına göre Chulov, TSK’nın bombardımanları sonrası binlerce kişinin yerinden olduğunu, insanların güneyin ve doğunun tekinsiz ve harabeye çevrilmiş topraklarına sürüldüğünü yazdı.
 
Afrin’in içinde yaşayanların, kentin dış mahallelerinin adım adım harap edildiğini söylediğini aktaran Chulov, Arin adındaki bir sivilin sözlerine de yer verdi: 
 
“Şehir boyunca hep yıkılmış evler ve küle dönmüş arabalar var. Halep’ten, İdlib’ten ve ülkenin diğer taraflarından bizim şehirde yaşayan birçok yerinden edilmiş aile var. Fakat şimdi kimse nereye gideceğini bilmiyor.”
 
Afrin’in doğusundaki bir köyde yaşayan 43 yaşındaki dört çocuk babası Ali’ninse “Hayat hiç de güzel değil, evet. Ama biraz da olsa huzurumuz vardı. Evimiz Suriye’deki bu lanetle birlikte yıkılmamıştı. Şimdi çoğu insan gibi biz de her şeyimizi kaybedeceğiz” dediğini yazdı.
 
02 Şubat 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.