Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Josph Votel, ABD ordusunun, Afrin’deki YPG militanlarıyla doğrudan ilişkisini reddetti. (ne tuhaf değilmi? Dünyanın gözlerinin içine baka baka böyle konuşuyorlar, bunlara isim bulmak çok zor. d.d.com)

 

 
Breitbart’ın haberine göre ABD Temsilciler Meclisi’nde açıklamalarda bulunan Merkez Kuvvetleri Komutanı General Joseph Votel, ABD liderliğindeki u
luslararası 
koalisyonun IŞİD’e karşı birlikte savaştığı Kürtlerle Afrin’deki Kürtlerin “ailesel bağları” olduğunu kabul etmekle birlikte Afrin’de 
Türk ordusu ile çatışan militanlarla hiçbir ilişkilerinin bulunmadığını söyledi.devil
 
Dün Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komisyonunda açıklamalarda bulunan General Votel;
Afrin’de Türkiye ile YPG arasındaki çatışmaların ABD’yi zor durumda bıraktığını belirterek devilşunları söyledi:
 
“Türkiye, Ocak ayında Amerika’nın hiçbir varlığının ve ilişkisinin olmadığı Suriye’nin kuzeyindeki Kürtlerin çoğunlukta olduğu Afrin’e hava ve kara saldırısı başlattı. Bizim, daha önce Rusya ve Suriye ile işbirliği bulunan YPG ile hiçbir ilişkimiz bulunmasa da bu operasyon, IŞİD'i yenme kabiliyetimizi doğrudan etkiliyor.”
 
General Votel, Fırat’ın doğusunda IŞİD’e karşı mücadelede Amerika ile işbirliği yapan bazı Kürtlerin, Afrin’dekilerle ailesel bağlarından dolayı buradaki cepheleri terk edip Türkiye’nin saldırılarına karşı koymak için Afrin’e gittiğini söyledi.
 
ABD’nin Türkiye ile olan ittifakının son derece önemli olduğunu belirten General Votel, PKK’ya ya da Türkiye sınırlarını tehdit eden diğer örgütlere karşı Türkiye ile işbirliğini sürdüreceklerini söyledi.
(foto, PKK şeflerinden Rıza Altun)
General Joseph Votel son olarak Türkiye’nin Afrin konusundaki kaygılarının meşru olduğunu; ancak Türkiye’nin Afrin’e yönelik adımlarının IŞİD’e karşı yapılan savaşı etkilediğini ifade etti.
 
28 Şubat 2018- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.