Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ENKS; "Geçen yıl Washington’a geldiğimizde ABD’nin o dönem terör örgütü IŞİD sonrası süreç için bir planı yoktu. Ama şuan görüyoruz ki ABD’nin bu meseleyle ilgili bir planı var...' (Kürt halkı, bunların veya PKK'nın peşinden giderse, sonları imha olacak... d.d.com)

 

 

ENKS: ABD’nin Rojava’nın idaresiyle ilgili tutumu 'Değişti'?devil
 
ABD’li yetkililerle Suriye, Batı Kürdistan (Rojava) ve Afrin’le ilgili görüşmeler gerçekleştirmek üzere Washington’da temaslarda bulunan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) heyeti üyeleri, gerçekleştirdikleri görüşmelerle ilgili Kurdistan24’e açıklamalarda bulundu.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bölgenin durumu, Afrin meselesi ve diğer gelişmeler hakkında görüşmeler gerçekleştiren heyet üyelerinden ENKS’nin Dışilişkiler Komite Başkanı Kamiran Haco, Suriye ve Rojava’daki mevcut durumu bir bütün olarak ABD’li yetkililerle görüşmelerinin önemli olduğunun altını çizerek;
 
(foto, Washington'a gidip, ABD katilleri tarafından okşanmış, sonrada Kurdistan'a Truva Atı olarak yollanmış olan, ENKS şefleri)
 
"Geçen yıl Washington’a geldiğimizde ABD’nin o dönem terör örgütü IŞİD sonrası süreç için bir planı yoktu. Ama şuan görüyoruz ki ABD’nin bu meseleyle ilgili bir planı var ve bu yüzden biz ne istiyoruz, onlar ne istiyor? bunları bilmemiz açısından gerçekleştirdiğimiz görüşmeler gerekli görüşmelerdi." dedi.
 
Temaslarıyla ilgili ENKS Dış İlişkiler Komite Üyesi İbrahim Biro ise ABD’lilerin Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) tek başına Rojava’yı temsil edemeyeceğini iyi bilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Biro, "2014’den beri Cenevre’deki siyasi görüşmelere ENKS katılıyor ve bu katılım devam ediyor. Ama bölgede PYD’nin yönetimindeki yerlerde bizim varlığımız kabul edilmiyor. Savaş’ın yoğun bir şekilde sürdüğü dönemde ABD’liler, PYD’nin uygulamalarına göz yumdular. Ama bugün toplumun bütün siyasi ve ulusal bileşenlerinin bölgenin yönetiminde ortak bir şekilde yer almaları gerektiğini biliyorlar. Diğer kesimler sadece siyasi alanda değil aynı zamanda askeri ve idari alanda da yer almalıdır." diye konuştu.
 
02 Mart 2918-nerinaazad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.