Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dün, Arap basını, Rusya Devlet Başkanı Putin’in iki gün önce Suriye Devlet Başkanı Esad’a gönderdiği bir mektupta Efrin, konusunu Türkiye, İran ve Rusya’ya bırakmasını, güçlerini Efrin’den çekerek...
 
 
 
-Herman Xalîd-
 
Suriye rejimine bağlı güçlerin Efrin’den çekildiği ve kentin güneyinde mevzilerini güçlendirdiği bildiriliyor.
 
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) Suriye rejimine bağlı milis güçlerinin Efrin’den eçkilerek kentin güney-doğusunda yer alan Nubul ve Zehra bölgesindeki mevzilerini Türkiye güçlerine karşı  güçlendirdiğini duyurdu.
 
Geçtiğimiz hafta YPG ile Suriye rejimi arasında varılan anlaşma gereği Şam’ı destekleyen müttefiklere ait gönüllü milisler Efrin bölgesine gitmişti. Ancak TSK’ya bağlı savaş uçaklarının bombalaması sonucu çok sayıda Suriye rejimine bağlı milis hayatını kaybetmişti.
 
('S-400' füzeleri kullanılmıyorsa TC savaş uçaklarına karşı? Suç, Rusya ve Esad rejimindedir, daha doğrusu; kirli hesaplar vardır bunun içinde. d.d.com)
 
Sözkonusu hava saldırılarının artması üzerine Suriye rejim güçlerinin bölgeden çekildiği ve Halep’in kuzey-doğusu, Efrin’in güneyinde yer alan bölgeye yerleştirildikleri bildiriliyor.
 
Dün Arap basını Rusya Devlet Başkanı Putin’in iki gün önce Suriye Devlet Başkanı Esad’a gönderdiği bir mektupta;
 
Efrin konusunu Türkiye, İran ve Rusya’ya bırakmasını ve güçlerini Efrin’den çekerek Halep-İdlip-Hama bölgesine yerleştirmesini istediği ileri sürülmüştü.
 
TEV-DEM Yürütme Kurulu Üyesi Aldar Xelil, TSK’nın bombardımanında 48 Suriye rejim milisini hayatını kaybettiğini açıklamıştı.
 
12 Mart 2018- basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.