Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentine bağlı Ranya, Pencewin ve Şerezur'da  yürüyüş düzenlenirken, başkent Erbil’de ise bir araya gelen Rojavalılar Rusya Konsolosluğu önünde protesto düzenlendi.
 
 
Doğu Kürdistan’daki gösterilerde 5 kişi gözaltına alındı.
 
Kürdistan’ın birçok kentinde ve yurtdışında Efrin’e yönelik operasyon protesto edildi. Doğu Kürdistan’ın birçok merkezi ve İran’ın başkenti Tahran’da alanlara çıkan halk, Efrin’e yönelik operasyonu protesto etti. Merivan'daki gösterilerde 5 kişinin gözaltına alındığını öğrenildi.
 
Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentine bağlı Ranya, Pencewin ve Şerezur'da  yürüyüş düzenlenirken, başkent Erbil’de ise bir araya gelen Rojavalılar Rusya Konsolosluğu önünde protesto düzenlendi.
 
Doğu Kürdistan’ın Sine, Merîwan, Kamyaran, Bokan ve Rişt kentleri ile İran’ın başkenti Tahran’da alanlara çıkan Kürtler, Efrin operasyonunu protesto etti.
 
Rojava Kürdistan’ın Qamişlo kentinde yürüyüş düzenlenirken Kobanê ve diğer kentlerden Efrin’e doğru Kürdistanlıların yola çıktığı bildirildi.
 
Avrupa’nın başta Almanya, İsviçre olmak üzere birçok ülkede Kürdistanlılar protesto gerçekleştirdi.
 
Haberin orjinal başlığı; 'Efrin’e yönelik TSK ve Türkiye destekli grupların gerçekleştiği operasyon protesto ediliyor.' 
 
(TC'nin yaptıklarına, 'Operasyon'? demiş basnews, 'saldırı', 'işgal', Vahşet-Katliam... bile dememiş? Kürt basını  sözde bu? .d.d.com)
 
13 Mart 2018- basnews

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.