Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün 'Afrin Raporu'nda Türkiye'nin kontrolündeki kentten çıkışların ve insani yardıma erişimin engellendiği belirtildi.

 

 

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) 8 Nisan’da yayınladığı bir raporda, Afrin’den kaçan sivillerin gıda, temiz su ve tıbbi yardıma erişiminin engellendiğini ve Afrin’de kalan sivillerin durumunun ise yağmacılık ve tahribat nedeniyle daha da kötüleştiğini açıkladı.
 
Euronews'in İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden yapılan açıklamaya dayandırdığı haberinde şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye ordusu ile birlikte hareket eden silahlı grupların Afrin kentinde ve civarındaki köylerde yağmacılık yaparak ve sivillerin mülklerini tahrip ederek, bu bölgelerdeki sivillerin durumlarını daha da kötüleştirdiğini belgelendi. 
(foto, burası Afrin, Kürt kadınları, çocukları, yağmadan, tecavüzden ve öldürülme korkusundan kaçıyor...)
 
ÖSO ile birlikte Afrin'de bulunan Türk ordusu verilen hesarın hesabını vermeli."
 
'AFRİN'DE SIKIŞAN HALKA DESTEK VERİLMELİ'
 
Afrin’deki insani durumun çatışmalardan kaçan tüm siviller için oldukça zor olduğunu belirten HRW Ortadoğu Direktör Yardımcısı Lama Fakih, "Hükümet kontrolü altındaki bölgelere girişleri engellenenler ve mülkleri yağmalananlar iyice korunmasız haldeler” ifadelerine yer verdi.
 
Lama Fakih ayrıca “Türkiye güçleri ve hükümet karşıtı silahlı gruplar Afrin’de çığırından çıkmış durumdaki yağmacılığa ve sivillerin mal mülklerini tahrip etmeye son vermeli, hükümet güçleri ise kaçmaya çalışanları engellemekten vazgeçmeli” açıklamasını yaptı.
 
Raporda ayrıca sivillerin, gıda, temiz suyun ve tıbbi malzemelerin yetersiz olduğu bölgelerde sıkışmış durumda olduğu ve Suriye hükümetinin bu durumdan etkilenen sivillerin özgürce hareket etmelerine ve yardıma erişmelerine olanak sağlaması gerektiği belirtildi. Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre mart ayı sonu itibariyle Afrin’den yaklaşık 137 bin kişinin göç ettiği tahmin ediliyor.
 
09 Nisan 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.