Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

YNK Politbürosu Ala Talabani’nin parti üyeliğini dondurduğunu ve Mal Varlığını Partiye teslim etmesini istediğini açıkladı.
 
 
Irak Parlamentosu Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Parlamenteri Ala Talabani 12 Mayıs’ta gerçekleşecek genel seçimlerde Arap listesinden aday olması tartışmalara yol açtı.
 
YNK Politbürosu Ala Talabani’nin parti üyeliğini dondurduğunu ve mal varlığını partiye teslim etmesini istediğini açıkladı.
 
YNK’nin parti üyeliğini durdurmasına tepki gösteren Talabani, kişisel Facebook hesabında yayımladığı bir videoda YNK Politbüro Sekreteri Mela Bahtiyar’ı suçladı.
 
Ala Talabani, YNK Politbürosu’nun söz konusu kararı almasında Mela Bahtiyar’ın etkili olduğunu ileri sürdü.
 
Talabani, YNK’den ayrılmadığını belirterek başka bir partiye üye olmadığını sadece Bağdat İttifakı listesinde aday olduğunu belirtti.
 
YNK Genel Sekreteri Celal Talabani’nin yeğeni olan Ala Talebani, daha önce Talabani ailesinin izni dahilinde Arap listesinde aday olduğunu açıklamıştı.
 
Daha önce Şiilere bağlı bir TV kanalına çıkan Ala Talabani aile olarak bir Arap aşireti olan ‘Beni Esadli’ olduğunu söylemişti.
 
18 Nisan 2018-PeaymaKurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.