Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Edinilen biligilere göre, PKK'ye bağlı Şengal Direniş Birlikleri’nden (YBŞ) 500 kişi Irak Savunma Bakanlığı ve Irak İçişleri Bakanlığı’na bağlandı. (Kürdler, PKK'dan kurtulmadan kendi topraklarında Sömürge olarak bile kalamayacak, kovulacaktır. PKK, her türden istihbarat örgütünün kullandığı, bir 'Alet, Tetikçidir'  d.d.com)
 
 
 
Rûdaw’a konuşan Ezidxan Asayişi Sorumlusu Heval Xebat;
 
“Güçlerimizin Irak Savunma Bakanlığı’na bağlanması için birkaç kez resmi talepte bulunduk. Geçmişte hükümete bağlı olan 1000 savaşçının yanı sıra 1000 kişilik yeni bir birliğin de hükümete bağlanmasını önerdik” dedi.
 
Irak hükümeti daha önce 1000 YBŞ savaşçısına maaş göndermişti. Bu maaş daha sonra durdurulmuştu.
 
Xebat, “Daha önce 1000 savaşçıya gönderilen ve sonra kesilen maaşları yeniden talep ettik. Ayrıca yeni savaşçıların Irak bünyesine bağlanması için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.
 
Kızıl Çarşamba (Çarşema Sor) için Şengal’e giden Irak Bakanlar Kurulu Genel Sekreteri Mehdi Allaq, burada yaptığı açıklamada, Irak Başbakanı Haydar Abadi’nin silahlı Ezidi güçlerin Heşdi Şabi bünyesine katılmasını “onayladığını” söyledi.
 
21 Nisan 2018- Rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.