Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Temsilciler Meclisi, Peşmergeye 290 milyon yardım verilmesini de içeren Ulusal Savunma Yasa Tasarısı’nı onayladı. (Yine, her iki tarafı da okşuyor ABD, nasıl olsa istediği zaman kapıştırıyor, istediği zaman barıştırıyor. d.d.com)

 

 

ABD Temsilciler Meclisi, Ulusal Savunma Yetkilendirme yasası olarak bilinen ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesine ilişkin dün Peşmerge Güçleri’ne 2019 yılında 290 milyon dolar yardım verilmesini de içeren tasarıyı onayladı.
 
Tasarıda, Peşmergeye yardım verilmesini öngören aşağıdaki maddeler yer aldı:
 
“-Peşmerge Güçleri, IŞİD’ın tamamen ortadan kaldırılması ve yenilgiye uğratılmasında ABD’ye önemli bir destek sundu ve sunmaya devam ediyor.
 
- Irak toplumunda, istikrar ile toleransın korunması, bütün inanç, mezhep ve etnik grupların yer alabilmesi için IŞİD’in tamamen ortadan kaldırılması büyük bir önem taşıyor.
 
-Irak merkezi hükümeti ile birlikte IŞİD’e karşı yapılan operasyonların desteklenmesi ve Peşmerge Güçleri’nin Irak, ABD ve Uluslararası Koalisyonda yer alan diğer güvenlik güçlerine etkili bir destek vermesi için ABD’nin Peşmerge Güçleri’ne 290 milyon dolar bütçe ayırması gerekir. Kazanımların korunması ve Bölgenin IŞİD ve destekçilerinden korunması amacıyla yardımlar sürdürülmeli.”
 
Irak merkezi hükümet güçlerine de 560 milyon dolar bütçe ayrılan söz konusu tasarı, onaylanmak üzere önümüzdeki bir kaç hafta içinde ABD Senatosu’nda sunulacak.
 
Temsilciler Meclisi’nde onaylanan tasarı, 2019 mali yılı için Pentagon'a 639,5 milyar doları temel bütçe, 69 milyar doları Denizaşırı Muhtemel Operasyonlar, 700 milyon doları da savunma amaçlı olmayan programlar için olmak üzere toplam 709,2 milyar dolar harcama yetkisi veriyor.
 
ABD, 2018 yılında da Peşmerge Güçleri’ne 364 milyon dolar yardımda bulunmuştu.
 
25 Mayıs 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.