Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

02 Mayıs’ta ABD’li bir Askeri Birlik, Şengal Dağı ve sınır bölgesine konuşlanmıştı... Iraklı bir askeri birliğin bugün Şengal kent merkezine girdiğini belirterek, “Şengal ve çevresini korumak gerekçesiyle geldiklerini” söylediler. 
 
 
ABD'nin ardından Şengal’de askeri hareketlilik
 
ABD’li bir askeri birliğin Şengal Dağı’nda konuşlanmasının ardından, bugün Iraklı bir askeri birliğin de Şengal kent merkezine girdiği bildirildi.
 
2 Mayıs’ta ABD’li bir askeri birlik, Şengal Dağı ve sınır bölgesine konuşlanmıştı.
Kdp.info’ya konuşan bir kaynak, Iraklı bir askeri birliğin bugün Şengal kent merkezine girdiğini belirterek, “Şengal ve çevresini korumak gerekçesiyle geldiklerini öne sürdüler” dedi.
 
Iraklı askerlerin geliş amacının Şengal’i savunmak olmadığını belirten sözkonusu kaynak, “Iraklı askeri birliğin asıl amacı, kontrolü ABD’li askerlere kaptırmamak. ABD’li askerlerden sonra gelmeleri bunun göstergesi” ifadelerini kullandı.
 
K24’e konuşan Şengal Kaymakam Yardımcısı Celal Xelo, dün ABD Ordusu’na ait 15 askeri aracın Şengal’e ulaştığını iletmişti.
 
Xelo, ABD’nin Şengal’de bulunan Mira noktasında askeri üs kurma hazırlığında olduğunu belirtmişti.
 
IŞİD mensupları, 3 Ağustos 2014'te Şengal ve bağlı olduğu nahiye ve köylere saldırmıştı. Örgüt tarafından binlerce Ezidi Kürt katledildi ve binlercesi alıkonuldu.
Irak Anayasası'nın 140’ıncı maddesi kapsamındaki “tartışmalı bölgeler”den olan Şengal ilçesinin nüfusunun yüzde 85'ini, çoğunluğu Ezidi, Kürtler oluşturuyor.
 
3 Ağustos 2014'te terör örgütü DAİŞ’in işgal ettiği Şengal, Peşmerge Güçleri tarafından kurtarılmıştı.
 
05 Haziran 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.