Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD-T.C ortak devriye birliklerinin yalnızca Menbic ve Türklerin kontrol ettiği batıdaki diğer bölgeler arasında yer alan önceden belirlenmiş cephelerde yer alacağı bildirildi.
 
 
Suriye’deki Kürt yetkililer, Türkiye ve ABD arasında yapılan anlaşmanın ardından Amerikalı bir heyetin stratejik kasaba Menbic’i ziyaret ettiğini söyledi.
 
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’yla Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında Washington’da Pazartesi günü gerçekleştirilen görüşmede varılan anlaşmada Amerika’nın desteklediği Kürt güçlerin bölgeden çekilmesi konusunda uzlaşma sağlanmıştı.
 
Menbic Askeri Konseyi Başkanı Muhammed Ebu Adel, heyetin kendisini Menbiç’te Türk askeri bulunmayacağı konusunda garanti verdiğini söyledi.devil
 
(Harita, eskidir, güç dengeleri şimdi TC-ABD ağırlıklı)
 
Ebu Adel, ABD-Türk ortak devriye birliklerinin yalnızca Menbic ve Türklerin kontrol ettiği batıdaki diğer bölgeler arasında yer alan önceden belirlenmiş cephelerde yer alacaklarını kaydetti.devil
 
Yerel askeri konseyin kenti kontrol etmeye devam edeceğini kaydeden Ebu Adel, Washington’un kendilerini anlaşmanın ayrıntılarıyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceğini de söyledi.
 
IŞİD karşıtı koalisyonun komutanı General James Jarrard ve kıdemli Ortadoğu diplomatı William Roebuck da Menbic’i ziyaret eden heyette yer alıyor.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Washington’da Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’yla görüşmüş, toplantıda Menbic konusunda bir yol haritası onaylandığı açıklanmıştı.
 
Anlaşmayla YPG’nin Fırat’ın doğusuna taşınması öngörülüyor.
 
Menbic halkı da çatışmalardan bunaldıklarını ve huzur istediklerini belirtiyor.
 
10 haziran 2018-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.