Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

BM yetkilisi Ging, Efrin’e insani yardımları ulaştırma yollarının iyiye gittiğini, Türkiye ve Türkiye’deki insani yardım kuruluşları tarafından gönderilen yardımların dağıtılması için BM’nin gerekli desteği sunduğunu dile getirdi. (PKK kontraları devretmişti Afrin'i TC'ye...d.d.com)
 
 
 
Suriye’nin genelinde insani durumun kötü olduğu ancak Efrin’de insani durumun daha iyi olduğunu ileri süren BM İnsan Hakları Konseyi yetkililerinden Jong Ging, hazırladığı raporda, İnsani yardımların bölgeye ulaştırıldığını ifade etti. 
 
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, Batı Kürdistan'ın Efrin kentinde mevcut durumunun iyi olduğu, Türkiye’nin halkın ihtiyaçlarını karşıladığı ileri sürüldü.
 
Konuyla ilgili olarak BM yetkilisi Jong Ging tarafından yayımlanan raporda, Suriye’nin genelinde insani durumun kötü olduğu ancak Efrin’de insani durumun daha iyi olduğu ifade edildi.
 
BM yetkilisi Ging, Efrin’e insani yardımları ulaştırma yollarının iyiye gittiğini belirterek, Türkiye ve Türkiye’deki insani yardım kuruluşları tarafından gönderilen yardımların dağıtılması için BM’nin gerekli desteği sunduğunu dile getirdi.
 
Öte yandan Kürdistan Bölgesi’nde yaşayan göçzedelerin kötü yaşam koşullarının belirtildiği önceki raporların aksine, söz konusu raporda koşulların daha iyi olduğuna yer verildi.  (halbuki, TC işgalinden kaçan Kürdler, Afrin'e geri dönemiyor bile..., yani, Afrin'li Kürdlerin evlerine gitmeleri bile yasaklanmış durumda... d.d.com)
 
Bunun dışında BM, ABD ve Rusya arasındaki sorunlardan dolayı özellikle Suriye’nin güney batısında yoğun çatışmaların yaşandığı bölgelere insani yardımın ulaştırılamadığı vurgulandı.
 
Halep ve Doğu Guta’dan Suriye muhalefetine bağlı silahlı güçleri çıkaran Suriye ve Rusya hükümetleri, şimdi de Suriye’nin batısındaki İsrail ve Ürdün sınırındaki silahlı güçlerin çıkmasını istiyor.
 
29 Haziran 2018- Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.