Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rojava’nın Haseke ve Efrin kentlerinde peş peşe  4 patlama yaşandı, 5 kişinin yaralandığını bildirdi.... Kerkük’te de, seçim sandıklarının bulunduğu depoların yakınlarında 3 ayrı patlama meydana geldi, 1 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı. (iki haber)

 

 

 
Rojava Kentlerinde  Dört ayrı Patlama, Neler oluyor? 
 
Rojava’nın Haseke ve Efrin kentlerinde peş peşe patlamalar yaşandı.
 
Batı Kürdistan’ın Haseke ve Afrin kentlerinde 4 patlama meydana geldi.
 
Bölgede haber kaynaklarına göre Süryani Sotoro Güçleri merkezinin yakınında meydana gelen patlamada 5 kişinin yaralandığını bildirdi.
 
Gün içerisinde Efrin kent merkezinde iki patlama meydana geldiği bildirildi.
 
Yerel haber kaynaklarına göre Efrin kent merkezinde garaj yolu üzerinde bulunan Eyşe petrol istasyonu ve garaj yakınlarında iki patlama meydana geldiği ifade edildi.
 
Bölgede üst üste patlamalar yaşandı
 
Yaşanan patlamalarla ilgili olarak Efrin'in Cinderes ilçesinde Suriye muhalif grupları arasında yer yer çatışmaların yaşandığı kaydedildi.
 
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Suriye Özgür Ordusu ve TSK birçok yolu trafiğe kapattı.
 
Peş peşe gelen patlamanın sebebinin hala bilinmediği, ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor.
 
Geçtiğimiz günlerde Afrin'de Velat semti ve Demirci Kawa anıtı yakınında düzenlenen bombalı araçlı 2 saldırısında 10 sivil yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.
 
Patlamanın dün akşam saat 21:30 sıralarında bomba yüklü bir motosikletle gerçekleştiğini belirten yerel kaynaklar, saldırganın patlamada öldüğünü kaydetti.
 
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hastaneye kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi. Sabaha doğru kentte bir patlamanın daha meydana gelirken, can kaybı olmadığı bilgisi alındı.
 
01 Temmuz 2018- PeyamaKurd
.......................
Kerkük’te 3 ayrı Patlama
 
PeyamaKurd - Kürdistan dışında kalan bölgelerden Kerkük’ün merkezinde nedeni henüz bilinmeyen 3 ayrı patlamanın meydana geldiği açıklandı.
 
Bu sabah Kerkük’te seçim sandıklarının bulunduğu depoların yakınlarında 3 ayrı patlama meydana geldi.
 
Söz konu bölgedeki haber kaynaklarına göre patlamalar sonrası güvenlik güçleriyle kimlikleri belirlenemeyen silahlı kişiler arasında çatışmaların yaşandığını aktardı.
 
Yaşanan patlama sonrası henüz ölü ve yararılar hakkında bilgiye ulaşılmadı. İlk belirlemelere göre patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 21 kişi de yaralandı.
 
01 Temmuz 2018- PeyamaKurd

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.