Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Tahran’da gözaltına alındıktan sonra kendisinden 9 gündür haber alınamayan Kürt öğrenci Meryem Fereci, işkence edilerek öldürülmüş bir halde bulundu...
 
 
Tahran’da okuyan ve İran rejimi tarafından gözaltına alınmasının ardından kendisinden 9 gündür haber alınamayan Kürt öğrenci Meryem Fereci’nin işkence edilmiş cenazesine ulaşıldı.
 
Tutuklu Hakları Savunma Kampanyası, Tahran polisinin dün akşam işkence edilerek yanmış bir kadın cenazesi bulduğunu ve daha sonra yapılan DNA testi sonucunda cenazenin 9 gün önce Tahran’da kaybolan 33 yaşındaki Kürt öğrenci Meryem Fereci’ye ait olduğunu açıkladı.
 
Protestolara katıldığı için gözaltına alınmıştı
 
Fereci, İran’da 2017 yılının sonunda ve 2018 yılının başında düzenlenen protesto gösterilerine katılması gerekçe gösterilerek gözaltına alınmıştı.
 
Fereci’ye İran Devrim Mahkemesi tarafından 3 yıl hapis cezası verilmişti.
 
Daha sonra denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakılan Fereci, karakola giderek imza atıyordu.
 
Nerina Azad-15 Temmuz 2018-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.