Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Irak’a 2019 yılında verilecek olan 850 milyon dolarlık askeri yardımın 290 milyon dolarını Peşmerge Güçleri’ne verilmesini...
(TC 'ordusu'da ABD'ye kayıtlı da, acaba hangisine torpil yapmış, ona bakacağız. Malum, Orta Doğu'da Eşekler ile Develer, Atlardan kıymetlidir. d.d.com)
 
 
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Irak bütçesine  2019 yılında verilecek olan 850 milyon dolarlık askeri yardımın 290 milyon dolarını  Peşmergeye verilmesini içeren yasa tasarısına Peşmerge Güçleri’nin ismini de ekledi. 
 
(ABD faşistleri, tıpkı IŞID oyununda yaptığı gibi 'yine iki tarafı da silahlandırıyor', sonra istediği zaman bunları birbirleriyle kapıştıracak, Kerkük'te oynadığı oyun gibi... d.d.com)
 
Tasarı, Irak’a verilecek 850 milyon dolarlık askeri yardımın 290 milyon dolarının Peşmerge Güçleri’ne verilmesini öngörüyor. 
 
ABD Temsilciler Meclisi ve ABD Senatosu tarafından hazırlanan tasarıda, Peşmerge Güçleri’nin IŞİD’ın tamamen ortadan kaldırılması ve yenilgiye uğratılmasında öncülüğünü ABD’nin yaptığı Uluslararası Koalisyon Güçleri’ne önemli bir destek sunduğu ve sunmaya devam ettiği belirtildi
 
 Tasarıda, IŞİD’in ortadan kaldırılmasına yönelik Peşmerge Güçleri’nin Irak ordusu ve Uluslararası Koalisyon Güçlerine etkili bir destek vermesi için ABD’nin Peşmerge Güçleri’ni desteklemeye devam etmesi gerektiği ifade edildi.
 
Şubat ayında hazırlanan ABD 2019 askeri bütçe yasa tasarısına Peşmerge Güçleri’nin ismi yer almamıştı.
 
Üzerinde düzeltmeler yapılan tasarıya Peşmerge Güçleri’nin ismi eklenerek, Irak’a verilecek 850 milyon dolarlık askeri yardımın 290 milyon dolarının Peşmerge Güçleri’ne verilmesi kararlaştırıldı.
 
ABD, Peşmerge Güçleri’ne 2017 yılında 415 milyon dolar, 2018 yılında ise 365 milyon dolar yardımda bulunmuştu.
 
26 Temmuz 2018-Rudaw.NerinaAzad-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.