Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Liderliğini Şii Mukteda es- Sadr'ın yaptığı Sadr Hareketi Sözcüsü Selah Ubeydi; “Kürtler Irak’ın önemli bir bileşenidir. Kürtler olmadan Irak’ta hiçbir hükümet kurulamaz” dedi.

 

 

Rûdaw TV haber bültenine katılana Selah Ubeydi, yeni Irak hükümetini kurma çalışmalarını değerlendirdi.
 
Ubeydi, Şiilerin iki bloka ayrıldığını belirterek, bunun hükümetin kurulmasının önündeki en büyük engel olduğunu söyledi.
 
Seçim sonuçlarının ilan edilmemesinden dolayı en büyük fraksiyonun kurulamadığını belirten Ubeydi, sözlerine şunları ekledi:
 
“Seçim sonuçları ilan edildiği taktirde hiç kimsenin beklemediği büyük bir fraksiyon oluşturulacak. Çünkü üç aydır devam eden görüşmelerde tarafların üzerinde anlaşacağı ortak anlayış belli oldu.Sairun Koalisyonu, Hikme Koalisyonu ve İyad Allavi anlaşmaya vardı. Sonuçta büyük bir koalisyonda kurulabilir.”
 
Ubeydi, Kürtlerin Irak’ın önemli bir bileşeni olduğunu belirterek, Kürtlerin katılımı olmadan yeni bir hükümetin kurulmasının mümkün olmadığını ifade etti.
 
Mukteda es-Sadr’ın Kürtlerin rolünün farkında olduğunu kaydeden Ubeydi, Sadr’ın seçimlerin ardından ilk görüşmeyi Kürtlerle gerçekleştirdiğini vurguladı.
 
Ubeydi ayrıca, Irak’taki bütün siyasi tarafların Kürtlerin hükümette güçlü bir şekilde yer alması konusunda hemfikir olduğunu belirtti.
 
(Kaynak: 08 Agust 2018-Rudaw)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.