Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Duhok Amerikan Üniversitesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada Mesrur Barzani; 'İhanet olmazsa düşmanlarımız Kürdistan'ı işgal edemez' dedi.('ihanete'-?- karşı açıklama yaptığı 'yer'de pek manidar doğrusu. d.d.com)

 

 

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Üyesi Mesrur Barzanisad, “Bizim en büyük amacımız, Kürdistan halkının kendi kaderini belirlemesidir. Hedefimiz, güçlü ve kendi kaderini belirleyen bir Kürdistan’dır” dedi.
 
KDP, 30 Eylül’de yapılacak Kürdistan parlamento seçimlerine hazırlık kapsamında propaganda sürecini başlatarak, Duhok adaylarını düzenlediği bir törenle tanıttı. 
 
Duhok Amerikan Üniversitesi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına KDP Politbüro Üyesi Mesrur Barzani de katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan KDP Politbüro Üyesi Mesrur Barzani, “Bizim en büyük amacımız, Kürdistan halkının kendi kaderini belirlemesidir. Hedefimiz, güçlü ve kendi kaderini belirleyen bir Kürdistan’dır. Bunu henüz gerçekleştirmiş değiliz” dedi.
 
Tüm Kürdistanlılara sandık başına gitme çağrısı yapan Mesrur Barzani, “Bu hem bir vatandaşlık hem de ulusal bir görevdir. Herkesi sandığa gitmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
11 Eylül 1961 yılındaki Eylül Devrimi ve 25 Eylül 2017’de gerçekleştirirlen Kürdistan bağımsızlık referandumuna atıfta bulunan Mesrur Barzani, Eylül ayının Kürdistan halkı için kazanım ayı olduğunu belirtti.
 
Mesrur Barzani, “Kürdistan halkının yüzde 93’ü Kürdistan’ın bağımsızlığına ve Irak’tan ayrılmaya ‘evet’ dedi. Kürt halkının iradesi zafer kazandı. Bu referandum KDP’nin tarihi bir kazanımıdır” dedi.
 
Başkan Mesud Barzani liderliğinde Kürdistan halkının zor dönemler ve önemli badireler atlattığını belirten Mesrur Barzani, “En büyük kazanım, Kürdistan’ın içeriden ihanetçiler yoksa işgal edilemeyeceğini kanıtlamış olmaktır” şeklinde konuştu.
 
Kürdistanlılara Kürdistan’ı savaunacak insanlara oy vermeleri gerekitiğini söyleyen Mesrur Barzani, şunları kaydetti:
 
“Kürdistan’ın bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde KDP her zaman öncü görevini yerine getirmiştir. Şehit vermek de savaşmak da her zaman KDP’nin payına düşmüştür. KDP, Kürdistan’ın savunulmasını her zaman öncelik saymıştır.
 
Güçlü bir KDP güçlü bir Kürdistan demektir. Bu, birçok kez kanıtlanmıştı.
 
Irak seçimlerinde de birçok şey söylediler. Ancak KDP, parti olarak en fazla sandalyeyi kazandı. Şimdi aynı özveri ve emekle 30 Eylül’de daha büyük başarılar için çalışmalıyız.”
 
13 Eylül 2018- nerinaazad-K24

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.