Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD'nin Rojava ve Kuzey Suriye’de özellikle SDG kontrolü altındaki bölgelerde askeri altyapı oluşturma çalışmaları devam ediyor. (ABD faşistlerinin Suriye'deki 26. Askeri üssü olacak bu.  'sol maskeli' kontra  'türk solu'da ABD'nin paralı askeri.d.d.com)

 

 

ABD'den, Rojava'ya Yeni Askeri Üs
 
ABD’nin Rojava ve Kuzey Suriye’de özellikle SDG kontrolü altındaki bölgelerde askeri altyapı oluşturma çalışmaları devam ediyor. 
 
Uzmanlar, ABD’nin Suriye-Irak arasındaki bağlantıyı kontrol etme ve SDG bölgelerine yönelik Rus ve Suriye saldırısını engellemek amacıyla bölgede uzun süre kalacaklarına dikkat çekiyor. 
 
İran’ın karayolu ile Irak toprakları ve sınır kapılarını kullanarak Suriye ve Lübnan’a ulaşabilme olanakları özellikle İsrail ve Lübnan’ın güvenliğini tehlikeye sokuyor. 
 
Bu amaçla ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Irak-Suriye sınırındaki El Qaim bölgesinde yeni askeri üsler kurdu. ABD'nin bölgedeki askeri varlığını artırmaya devam ediyor. 
 
Önceki gün Savunma Bakanı James Mattis ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton Suriye’de kalıcı olduklarını açıklamıştı. 
 
Elbu Kamal sınır kapısı yakınlarında kurulan üslerle birlikte ABD’nin çoğunluğu SDG kontrolündeki alanlarda olmak üzere toplam 25 askeri yerleşkesi bulunuyor.
 
Bunlardan üçü, Kobani, Heseke ve Menbic’deki askeri havalanları. 
 
ABD, ilk zamanlarda YPG’ye yardım amacı ile askeri danışmanlar yollamış, ardından asker sayısını arttırınca üsler kurmaya başlamıştı.
 
Pentagon, SDG bölgelerine askeri havalanları ile Sêmalka sınır kapısı üzerinden lojistik ikmali yapıyor. 
 
ABD’nin bölgede sayısı bilinmemekle beraber binden daha fazla askerinin olduğu sanılıyor. 
 
ABD, Suriye’nin iç bölgelerinde ‘ılımlı’ diye tanımlanan İslamcı muhaliflerle kurduğu ilişkilerinde başarılı olamamış, Rusya’nın inisiyatifi alması ile birlikte SDG bölgelerinde yoğunlaşmıştı.
 
Pentagon’un SDG kontrolü altındaki bölgelerde hava savunması amacı ile radar ve füze sistemleri de kurdu. 
 
26 Eylül 2018-IMPNews-NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.